Zdrowa skóra i włosy

u zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremó

Zdrowa skóra i włosy kosmetyki marokańskie

Skład olejków roślinnych


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.


Coraz częstsze używanie bio kosmetyków


Wraz z promowaniem zdrowego trybu życia wzrasta zainteresowanie konsumentów organiczną żywnością, bio produktami, a także naturalnymi kosmetykami. Dlaczego ludzie coraz chętniej kupują organiczne kosmetyki? Głównym powodem są ich niebywałe właściwości odżywcze oraz fakt, że są wyprodukowane w całości ze związków pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że w procesie produkcyjnym przywiązuje się duża wagę do jakości i pochodzenia składników, aby uzyskać jak najlepszy produkt końcowy. Również ludzie dbający o prawa zwierząt muszą przyznać, że przemysł kosmetyków bio nie wyrządza zwierzętom żadnej szkody. Często kosmetyki naturalne są używane przez wegan, gdyż w większości zawierają jedynie substancje pochodzenia roślinnego.


Zwykłe kosmetyki, a naturalne


Porównując kosmetyki zwykłe z naturalnymi oczywistym jest, że przewagę mają te drugie. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane bio lub organicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczulają, nie podrażniają, są delikatniejsze dla skóry, włosów i paznokci. Ponadto olejki pochodzenia organicznego zawierają dużo łatwo przyswajalnych składników odżywczych, dlatego lepiej pielęgnują skórę i włosy, poprawiając ich kondycję. Zwykłe kosmetyki mogą zawierać substancje wysuszające i podrażniające, a także blokujące wchłanianie związków odżywczych, tak jak czyni to dodatek silikonów w szamponach.