Uczciwość mechaników samochodowych

warsztacie?Pewnie każdy właściciel samochodu był przynajmniej raz ze swoimi czterema kółkami u mechanika z jakąś drobną usterką, która okazała się bardzo droga w naprawie. Niestety plagą niektórych warsztatów samochodowych jest t

Uczciwość mechaników samochodowych Warto znaleźć rzetelnego mechanika, gdyż to jedyna droga, by naprawić nasz pojazd właściwie i rzetelnie. Jak wybrać mechanika i na co uważać?

Jak oszukuje się klienta w warsztacie?

Pewnie każdy właściciel samochodu był przynajmniej raz ze swoimi czterema kółkami u mechanika z jakąś drobną usterką, która okazała się bardzo droga w naprawie. Niestety plagą niektórych warsztatów samochodowych jest to, że przy naprawie jednej rzeczy na siłę próbują wymieniać wszystko wokół, naciągając klienta na dodatkowe koszty.

Zdarza się też, że naprawy są wykonywane bez wiedzy klienta, a rachunek za naprawę jest kilkukrotnie wyższy niż miał być początkowo. Wymiana sprawnych części na starsze i wadliwe to tez spory problem i w dodatku trudny do zweryfikowania przez laika w kwestiach naprawy samochodów. Czasami wystarczy być czujnym, albo znaleźć warsztat, który ma dobre opinie wśród ludzi lub rodziny.


Naprawa starszego rocznika

Pierwszy samochód posiadany na własność stawia przed swoim właścicielem wiele wyzwań, w tym też znalezienie dobrego warsztatu, który nie będzie drogi. Niestety w mechanice samochodowej ciężko znaleźć uczciwy warsztat, który naprawia po taniości.

Im starsze auto tym więcej może być w nim potencjalnie zepsutych elementów. Dlatego naprawa takiego auta przy stosunkowo niedużej usterce może oznaczać kosztowne wymiany części na nowsze. Dlatego właśnie znalezienie uczciwego warsztatu jest bardzo ważne, bo wiele mechaników użyje starych części, które wytrzymają rok, dwa i znowu trzeba będzie je wymieniać.


Wikipedia i kontrola trakcji

System kontroli trakcji, ASR (ang. "Acceleration slip regulation") ? system zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems), którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania (objawiającego się ich buksowaniem). Pośrednio systemy takie mogą wpływać również na polepszenie właściwości trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakręcie. Większość systemów działa jedynie w zakresie niskich prędkości pojazdu (do 40 km/h) aczkolwiek budowane są też wersje działające dla całego zakresu prędkości. Jest kolejnym po ABS-ie systemem podwyższającym bezpieczeństwo czynne. Działanie systemu wpływa także na zmniejszenie zużycia opon i paliwa. System ten wykorzystuje elementy systemu ABS. Może również wykorzystywać inne elementy, jak jednostkę sterującą pracą silnika.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji