O sprzętach, technice i mechanice

w czasie załadunku lub rozładunku, zadziałanie czynników zewnętrznych ? te i podobne sytuacje powodują, że w którymś momencie niezbędna okazuje się naprawa maszyn budowlanych, której powinien dokonać profesjonalny i obeznany serwi

O sprzętach, technice i mechanice

Zadbaj o odpowiednią obsługę maszyn

Maszyny budowlane mogą ulec zniszczeniu i to w najróżniejszych sytuacjach. Niewłaściwa obsługa przez operatora, uszkodzenie w czasie załadunku lub rozładunku, zadziałanie czynników zewnętrznych ? te i podobne sytuacje powodują, że w którymś momencie niezbędna okazuje się naprawa maszyn budowlanych, której powinien dokonać profesjonalny i obeznany serwis. Warto o tym pomyśleć zawczasu i wejść we współpracę z firmą, która może zapewnić nam kompleksową obsługę w tym zakresie. Warto też odpowiednio wcześniej ubezpieczyć maszynę na wypadek różnych zdarzeń, aby móc liczyć na odszkodowanie, które pozwoli nam pokryć wszelkie zaistniałe szkody.


Definicja hamulców

Pneumatyczny układ hamulcowy

W przyczepach ciężkich, w pojazdach ciężarowych, a także pociągach stosuje się układy hamulcowe pneumatyczne. Układ hamulcowy pneumatyczny utrzymuje wysokie ciśnienie w układzie. Hamulec pneumatyczny hamuje gdy ciśnienie spada. Spadek ciśnienia następuje gdy kierowca uruchamia hamulec, który uruchamia zawór pneumatyczny zmniejszający ciśnienie w układzie co powoduje uruchomienie hamulców kół. Do podtrzymania ciśnienia w układzie hamulcowym służy sprężarka (najczęściej napędzana silnikiem pojazdu). Zaletą układu pneumatycznego jest to, że po zatrzymaniu silnika kierowca może jeszcze zatrzymać pojazd oraz przy zerwaniu przewodów pneumatycznych hamulec natychmiast zacznie działać i zatrzyma pojazd.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_hamulcowy_samochodu#Pneumatyczny_uk.C5.82ad_hamulcowy


Co to są maszyny budowlane?

Maszyny budowlane to wszelkie urządzenia wykorzystywane na budowach. Dzielimy je głównie z uwagi na przeznaczenie:

Mamy maszyny do robót ziemnych - czyli koparki, ładowarki, spycharki, równarki, walce, zagęszczarki i inne sprzęty przeznaczone do kopania, równania, spychania i ubijania ziemi.

Są też maszyny do robót drogowych - do położenia i zrywania asfaltu, stabilizacji podłoża.

Dalej mamy maszyny związane z pracami wokół spraw wodnych czyli: pompy, pogłębiarki, rurociągi i inne

Maszyny do robót palowych - czyli wbijania rzeczy w ziemię.

Maszyny do kruszyw (takich kamieni) - kruszarki, przesiewarki, młyny.

Kolejne są maszyny do betonu w tym moje ulubione betoniarki, i wibratory... do betonu.

Oczywiście nie można zapominać o transporcie - tutaj mamy wszelkiego rodzaju ciężarówki, ciągniki, dźwigi i inne sprzęty do przemieszczania materiałów, rzeczy z punktu a do punktu b.

Są jeszcze pozostałe urządzenia pomocnicze.